Nejat İşler Kimdir? Nejat İşler Biyografisi

Skip to main content

Nejat İşler Kimdir? Nejat İşler Biyografisi

Nejat İşler Kimdir? Nejat İşler Biyografisi

Kurucu
Nejat İşler Kimdir? Nejat İşler Biyografisi
Nejat İşler Kimdir 

?Ercüment Çözer Kimdir ? Behzat Ç
1972 yılının Şubat ayında dünyaya gelen usta oyuncu İstanbul, Eyüp doğumludur. Burcu Balık, boyu 1.83 cm, kilosu ise 73’tür.

Dedesi uzun senelerce Eyüp’te Feshane işçisi sayacı usta, babası da işçi olarak çalışmıştır. İlköğretimin ardından Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ne devam etmiştir. Okul’un tiyatro koluna dahil olmuş kısa sürede okulun popüler isimlerinden birisi haline gelmiştir. Lise eğitiminin ardından, para kazanmak için parti organizasyonu işine girmiş ancak işler hiçte umduğu gibi gitmemiştir.Daha sonra Mahmutpaşa’dan tişört almış, aldığı tişörtleri Teşvikiye’de satmaya başlamış, kışın ise kitap, plak ve dergi satarak geçimini sağlamıştır.
Çalışma hayatı ile birlikte Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanmış ancak askere gitmek için kazandığı okula gitmekten vazgeçmiştir.

[Resim: nejat.jpg]

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde İstanbul, Taksim Beyoğlu’nda gezmeye çıktığı gün bir tiyatro sahnesinde Danton’un Ölümü isimli eseri seyretmiştir. Akabinde ise ben neden tiyatro yapmıyorum diyerek konservatuvar sınavlarına girmeye karar vermiştir. 1991 senesinde ise Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Bölümüne başvurmuş ve kazanmıştır. Hem okumuş, hem devlet tiyatrosunda, televizyon dizilerinde yer almış, hem de yine çalışarak cd ve kitap satmaya devam etmiştir.

Üniversite mezuniyetinin ardından, iki arkadaşı ile beraber Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu ‘nu kuran Nejat İşler, kendi oyunları için hikayeler yazmaya başlamıştır. Bugüne kadar, Tuhaf Şehir Hikayeleri, Biz Zavallı Erkekler, Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim ve Gerçek Hesap Bu isimli dört kitabın altına imzasını atmıştır.
41.Antalya Altın Portakal Ödülleri için Erkek Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.

Rol aldığı diziler:


Tanrı Misafiri, Gurur, Şehnaz Tango, Deli Yürek, Borsa, Dedem, Gofret ve Ben, Nasıl Evde Kaldım, Aşk ve Gurur, Gülbeyaz, Kurşun Yarası, Sultan Makamı, Aliye, Çemberimde Gül Oya, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Beyaz Gelincik, Bıçak Sırtı, Parmaklıklar Ardında, Kapalıçarşı, Behzat Ç, Keşanlı Ali Destanı, Sessiz Olmaz, İntikam, Bodrum Masalı.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Behzatc.Org | Behzat Ç izle | Behzat Ç Yeni Sezon | Behzat Ç Forum | Behzat Ç Hakkında Herşey | Behzat Ç | Dizi-Film izle sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.